Rezumate video CM 2010: Serbia - Ghana 0-1

13 iun. 20100 comentarii

Ghana a cîştigat prima partidă de la Cupa Mondială, învingînd cu 1-0 reprezentativa Serbiei, într-o partidă din cadrul grupei D. Unicul gol a fost marcat de Asamoah Gyan, în minutul 85. În acel minut, Gyan a transformat un penalty, acordat pentru un henţ inutil în careu al lui Kuzmanovic. Lukovik a fost eliminat în minutul 74, aşa că sîrbii au terminat în 10 oameni. A fost un meci frumos, poate cel mai spectaculos de pînă acum, cu o echipă a Ghanei cae a jucat în viteză şi a pus în dese rînduri în pericol poarta sîrbilor. Din păcate, Serbia, echipa care umilea România în preliminarii cu 5-1, a arătat că nu este deloc în formă. Mondialul e lung, aşa că nu ar fi explus ca sîrbii să se trezească şi să producă surprize...