Rezumate video Cupa Mondială 2010: Algeria - Slovenia 0-1

13 iun. 20100 comentarii

Slovenia a învins Algeria, cu scorul de 1-0, într-un meci contînd pentru grupa C a Cupei Mondiale, care s-a disputat duminică. Singurul gol al meciului a fost marcat de Koren, în minutul 79. În ultimul sfert de oră, africanii au jucat cu un om în minus, Ghezzal fiind eliminat. El a făcut un henţ stupid şi a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu. Ghezzal a jucat din minutul 59 pînă în 74. În urma acestui rezultat, profitînd şi de egalul dintre Anglia şi SUA, 1-1, selecţionata slovenă a preluat conducerea grupei. Clasament: 1. Slovenia 3 puncte; 2. Anglia 1; 3. SUA 1; Algeria 0. Următoarele meciuri din această grupă se vor juca pe 18 iunie: Slovenia - SUA, Anlia - Slovenia.