Hercules - Real Madrid 1-3 (video) / Cristiano Ronaldo - 2 goluri în 4 minute

31 oct. 20100 comentarii

Am văzut fotbal frumos şi în partida Hercules - Real Madrid(scor 1-3), disputată în cadrul etapei a 9-a din liga spaniolă. Jose Mourinho a tremurat un pic, căci Hercules a deschis scorul cînd nici măcar nu se aşezase pe bancă, în minutul 3, prin Trezeguet, fostul atacant de la Juventus Torino. De fapt, Hercules, care e antrenată de fostul tehnician de la Dinamo, Esteban, a dat mari bătăi de cap granzilor din Spania. În repriza secundă însă, Realul lui Jose Mourinho şi-a amintit că e mare echipă şi a marcat trei goluri, prin Di Maria 56 şi Cristiano Ronaldo 82, 86. CR7 a  fost eroul meciului, a marcat două goluri în patru minute şi a fost coautor la golul egalării. Parcă sunt la concurs Cr. Ronaldo şi Messi, dau goluri meci de meci.