Rezumate video Cupa Mondială 2010: Spania - Portugalia 1-0

29 iun. 20100 comentarii

SPANIA - PORTUGALIA 1-0 (Villa 63). SPANIA S-A CALIFICAT ÎN SFERTURI, UNDE VA JUCA ÎMPOTRIVA PARAGUAYULUI.
Ca o campioană europeană care se respectă, Spania s-a impus cu 1-0 în faţa vecinilor din Portugalia, în ultimul meci din cadrul optimilor Cupei Mondiale 2010. Meciul a fost decis de golul marcat de David Villa. Spania putea mări avantajul, dar portarul Portugaliei, Eduardo, a făcut minuni între buturi. Pe portughezi i-au lăsat nervii la final, Ricardo Costa fiind eliminat pentru că a lovit un adversar fără minge. În sferturi, Spania va juca sîmbătă (4 iulie) cu Paraguay (ora 17.00).