Rezumate video Cupa Mondială 2010: Germania - Anglia 4-1

27 iun. 20100 comentarii

GERMANIA - ANGLIA 4-1 (Klose 21, Podolski 33, Muller 67, 70 / Upson 38). GERMANIA S-A CALIFICAT ÎN SFERTURI, UNDE VA ÎNTÎLNI ARGENTINA
Super-meci între două echipe cu pretenţii la cucerirea titlului mondial în Africa de Sud. A învins echipa care a ştiut să folosească arma contraatacului la perfecţie, reuşind să marcheze patru goluri care i-au năucit pe englezi. E adevărat că Anglia a fost clar dezavantajată clar de arbitrul uruguayan Larrionda, care nu a validat un gol care se vedea şi din avion în minutul 39, atunci cînd mingea şutată de Lampard a depăşit linia porţii. În rest, presa engleză dă iar de pămînt cu Fabio Capello şi oamenii săi. De exemplu, ediţia online a cotidianului The Sun a scris, printre altele, că întreaga naţiune engleză este în doliu după ce germanii le-au demolat reprezentativa. Germanii şi arbitrul din Uruguay au trimis Anglia în anonimat.