Rezumate video Cupa Mondială 2010: SUA - Ghana 1-2

26 iun. 20101comentarii

SUA - GHANA 1-2 (Donovan 63 - penalty / Boateng 6, Gyan 94). GHANA S-A CALIFICAT ÎN SFERTURI
În cel de-al doilea meci din cadrul optimilor Cupei Mondiale 2010, Ghana a învins SUA cu scorul de 2-1, după prelungiri. După 90 de minute de joc antrenant, scorul a fost 0-0, însă în cel de-al patrulea minut al prelungirilor Gyan marchează golul victoriei ghanezilor. Reprezentativa din Ghana este singura echipă africană rămasă în campetiţie la acest Mondial şi, de asemenea, reuşeşte să se califice, în premieră, în sferturile de finală.